Cem Küçük emeklilere verilecek züğürt tesellisini tarih vererek açıkladı. Seyyanen zammın ‘Z’si bile anılmıyor

Cem Küçük’ün aktardığına göre, en düşük maaş alan ve başka geliri olmayan emeklilere “Emekli Kartı” verilecek.

Bu kartla doğalgaz, gıda ve elektrik harcamalarının karşılanması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından karta para yüklenecek.

En düşük maaş alan ve başka geliri olmayan emeklilere verilecek. Doğalgaz, gıda ve elektrik harcamalarında kullanılabilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından karta para yüklenecek.

Ramazan Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Bayramdan sonra veya hemen önce duyurulabilir.

Emekliler, bu haberi kötünün iyisi şeklinde yorumladı. Emekli kartının, hayat pahalılığının bir nebze olsun hafiflemesine yardımcı olacağını düşünüyorlar.

Emekli kartla ilgili görüşlerini aldığımız bir emekli “Bunca yıldır bu emekliler ne yedi ne içti diye düşünen olmadı. Evledim vefalı çıktı da maddi olarak destek veriyor. Seçim olmasa inanın bunların hiç biri olmazdı. 10 bin TL ile geçiniyorum diyenleri mercek altına almak lazım. Günde 3 ekmek alsalar. Ayda 900 TL yapıyor” dedi.

Bir başka emekli ise “Hükümete yakın gazete ve televizyon kanalları ‘bu yıl emekli yılı’ ilan edildiğini seyyanen zam yapılacağını açıklayıp durdular. Bizi avuttular. Şimdi ise hiç bir geliri olmayan emeklilere ‘Emekli kartı’ verileceğini duyuruyorlar. Zaten emekliler zevk için çalışmıyor. Borç gırtlağa dayandığı için işe gidiyor” diye konuştu.

Seçimi kimin kanacağı şeklindeki bir soruya aynı emekli “Kim kazanırsa kazansın beni ilgilendirmiyor. 1 oyum var onu da sandığa gider atarım. Cebimde 20 TL var. Kaybetsem eve ekmek almadan döneceğim. Oğluma istediği kalem kutusunu hala alamadım. ‘Hala üretilmiyor mu’ deyip soruyor. Karşısına dikilip ‘alacak param yok’ diyemiyorum. Bayram ikramiyesini alınca yapacağım ilk iş ona istediği kalem kutusunu almak olacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x