Bilal Meşe, Süper Kupa derbisi için yurt dışından o hakemi işaret etti! ‘Hollanda’ya yazı yazın’

“MHK’nın elinde 7 tane ‘elit’ hakem var. Zorluk derecesi yüksek maçlara MHK doğal olarak FIFA kokartlı hakemleri atıyor. İyi hoş da onların yönettikleri maçlarda bile skandal kararlar gırla gidiyor, MHK’nın başı dertten kurtulmuyor! Trabzonspor-Fenerbahçe maçını kocaman kokartlı (!) Halil Umut Meler yönetti. Olaylar malum, hala da sıcaklığını koruyor. 
Efendim şu sıralar kamuoyunda 7 Nisan’da Şanlıurfa’da oynanacak Süper Kupa maçını yönetecek hakem tartışılıyor. FIFA kokartlılara bakıyorum, beşini çıkın geriye iki aday kalıyor. Biri Arda Kardeşler; diğeri Atilla Karaoğlan. MHK’nın kantarında kim ağır basıyor bilemem. Bekleyip göreceğiz…

Eee bir de yabancı hakem konusu var, aylardır gündemden düşmüyor! Takım arkadaşım Levent Kalkan, Skorer’deki köşesinde harika bir öneri getirdi. Yorumunda ‘hibrit’ kelimesini kullanmış Kalkan. Açılımı ‘melez’ bu kavramın. Farklılıkları bir araya getirip güçlü bir sinerji yaratıyor olmasıyla da biliniyor.
Levent Kalkan’ın Süper Kupa maçı için önerdiği 38 yaşındaki Serdar Gözübüyük, Hollanda vatandaşı ve bu ülkede 14 yıldır en üst seviyede düdük çalıyor. Gözübüyük, Şampiyonlar Ligi dahil 11 yıldır uluslararası arenada maç yönetiyor. Aynı zamanda hem UEFA’nın hem de FIFA’nın elit hakemler listesinde yer alıyor.

‘HOLLANDA’YA YAZILACAK BİR YAZI BU İŞİ ÇÖZER’

Demem o ki, aklın yolu birdir eyy TFF… Levent Kalkan’ın bu önerisine sessiz kalmayın. Çok zor değil, Serdar Gözübüyük’le anlaştıktan sonra Hollanda Futbol Federasyonu’na yazılacak bir yazı bu işi çözer!
Ayrıca son yaşananlar yerli hakemlerle ilgili tartışmaları yeniden alevlendirdi. Niye mi? Sosyal medyaya düşen, Galatasaray-Antalyaspor maçının hakemi Abdulkadir Bitigen ve VAR hakemi Özgür Yankaya’nın Tete lehine verilen penaltıyla ilgili itirafları yabancı hakem hamlesini maalesef kaçınılmaz kılıyor! Bitigen, “Penaltı değil”, Yankaya ise “Hata yaptım” diyor. Daha ne olsun, eyyy MHK!

‘GELİŞMEYE DEVAM SEMİH’

Beşiktaş’ın genç golcüsü Semih Kılıçsoy; Montella’nın kararı sende ‘travma’ yaratabilir, anlayabiliyorum. Ama öyle isyan etmek, küsmek yok, o kadroyu zorlamak için çalışmaya devam. Enes Ünal mı, Semih mi? Sabaha kadar Semih… Enes iyi bir oyuncu ama kulüp takımındaki başarısının uzağında, aşı tutmuyor bir türlü! Görüyoruz ki Montella finallerde 4-6-0 sistemiyle oynayacak, yani kanat oyuncularına çok güveniyor. Barış Alper, Kenan Yıldız, Kerem Aktürkoğlu, İrfan Can Kahveci, Yunus Akgün ve Arda Güler’e önemli görevler verecek. Montella’nın bu sisteminde rekabet de üst seviyede olacak unutma Semih kardeş, güzel adam.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x